czwartek, 23 czerwca 2011

bhp warszawa - szkolnictwo

Wracając do branży BHP w kontekście przystosowania pomieszczeń do pełnienia roli sali lekcyjnej, należy rozważyć liczne aspekty. Wspominając o właściwej liczbie okien, należy wytłumaczyć dlaczego jest to aspekt dość ważny.

Bhp Warszawa

Pomijając możliwość zatrucia tzw. czadem (ze względu na to, że w szkołach ogrzewanie piecami kaflowymi jest niezwykłą rzadkością, prawdopodobieństwo zatrucia tlenkiem węgla jest bardzo niskie), pamiętajmy o niepożądanych skutkach zbyt dużego stężenia dwutlenku węgla. Nie ma śmiertelnego zagrożenia przy zbyt dużym stężeniu tego atmosferycznego gazu, ale odbija się ono negatywnie na kondycji psychofizycznej.

Najczęściej występującymi objawami są: spadek koncentracji, wzmożona senność, ziewanie, osłabienie, ogólne niedotlenienie organizmu. Z tego powodu trzeba wzmożoną uwagę poświęcić wentylacji pomieszczenia i często wietrzyć salę. Wiadomo, że jeśli panuje zima, to okna otwieramy rzadziej. Zaleca się, by podczas przerw klasy lekcyjne były mocno wietrzone. Dla dobra nauczyciela i uczniów. 

Bhp Warszawa - też dobry 
Na ten temat napisali także na Bhp Warszawa 
Wpis inspirowany jest również Bhp Warszawa 
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj Bhp Warszawa - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz